Robert Lewandowski wyróżnia się podczas pierwszego El Clasico sezonu, pomagając Barcelona pokonać Real Madryt

El Clasico to spotkanie, które zawsze przyciąga uwagę miłośników piłki nożnej na całym świecie. Tym razem Barcelona pokonała Real Madryt 2:1, a wśród bohaterów spotkania znalazł się Robert Lewandowski. Polski napastnik rozpoczął mecz w pierwszym składzie i miał kluczowy wkład w zdobyciu pierwszego gola przez swój zespół. Wszystkie bramki dla Barcelony strzelił 22-letni Pau Victor. Spotkanie odbyło się na stadionie w USA pod okiem niemieckiego trenera Hansiego Flicka, który po raz pierwszy prowadził „Dumę Katalonii” w rywalizacji z Realem.

Wcześniej, w środę, Barcelona triumfowała nad Manchester City w rzutach karnych po zakończeniu meczu z remisem 2:2. W tamtym spotkaniu jedną z bramek zdobył również Victor, który niedawno dołączył do drużyny z Girony. Młody napastnik wyznał później, że jest niezmiernie dumny z tego, co zdołał osiągnąć i że będzie cieszył się tym momentem ze swoją rodziną i przyjaciółmi. Podkreślił też, że rok temu nikt by mu nie powiedział, że taka rzecz może się zdarzyć i że skorzystał z danego mu momentu, ciągle pracując nad swoim rozwojem jako piłkarz i człowiek.

Lewandowski miał decydujący wkład w zdobycie pierwszej bramki przez Victora w 42 minucie towarzyskiego meczu z Realem. Polak grał do 77 minuty i dostarczył idealne podanie na trafienie Hiszpana. Drugą bramkę Victor zdobył w 54 minucie, ponownie korzystając z doskonałego podania. Mimo porażki, trener Realu Madryt, Carlo Ancelotti, stwierdził, że wynik nie jest najważniejszy, a kluczowe jest to, aby zawodnicy mogli popracować nad swoją formą podczas meczu przygotowawczego.

Mecz został na chwilę przerwany z powodu intensywnych opadów deszczu i burzy. Następne spotkanie Realu zaplanowano na 14 sierpnia – będzie to mecz o Superpuchar UEFA przeciwko Atalancie Bergamo na PGE Narodowym w Warszawie. Barcelona natomiast sezon rozpocznie trzy dni później od ligowego starcia z Valencią.